РИМО - КАТОЛИЦЬКА ПАРАФІЯ

НАРОДЖЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ

в с. ЧОРНИЙ ЛІС

ЛЬВІВСЬКА АРХІДІЄЦЕЗІЯ

The Roman Catholic Church in Ukraine

 

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ

НЕДІЛЯ

13.00 Свята Меса (протягом року)

 
П'ЯТНИЦЯ
11.00 Свята Меса (протягом року)
(перша п'ятниця кожного місяця)

 

КАПЛИЦЯ В ЧОРНОМУ ЛІСІ

   Під кінець першої декади XX-го століття, домовий капітул монастиря в Збаражі, постановив утворити душпастирський осередок в Чорному Лісі. Брати дуже шанували мешканців цього села, котрі десятками років матеріально підтримували монастир. Може бути, що окрім релігійних поглядів, також і тому хотіли віддячити парафіянам у вигляді каплиці. Запропонована будова зустрілася з позитивною реакцією мешканців села, також і греко-католиків, котрі в різний спосіб присвятили себе реалізації цього плану. У 1909 році Яків і Анелія Плавуцькі подарували під будову каплиці земельну ділянку. Пізніше монастир докупив ще 11,5 соток землі, під будову майбутньої резиденції для душпастиря.
   У 1912-1913 роках тривала будова каплиці і резиденції, фінансована з коштів збаразького монастиря, а також представника львівської метрополії і австрійського уряду, котрий переказав суму в 300 корон. Проведено також збір пожертвувань серед вірних парафії в с. Чорний Ліс, та в філіальних парафіях. Дякуючи зібраним коштам закінчено будову. В 1913 році з дозволу представника метрополії, адміністратор парафії о. Сальватор Шпіля освятив каплицю, і надав їй титул св. Анни. Храм збудовано з цегли в неоготичному стилі, розмірами - 12 метрів довжини і 7 метрів ширини. Культове приміщення має форму корабля, однонавове, оштукатурене, торці двосхилого даху були увінчані хрестами. Дзвіниці костел не мав, а невеликий дзвін-сигнатурка знаходився у шпилі. Всі праці бляхарські виконав брат Понтіан Блашчик.
   З того часу вірні користувалися власною каплицею, до якої кожну неділю і урочисті свята приїжджав священик із Збаразького монастиря. В 1915 році було куплено стояння «Хресної Дороги» один феретрон (процесійна ікона) і дві білі процесійні хоругви. Варто зазначити, що не збереглися докладні дані, котрі стосуються душпастирської праці в Чорному Лісі.
  У вересні 1930 року, храм був наново освячений у присутності шести священиків-монахів із Збаразького монастиря під назвою – костьол Матері Божої Сєвної. На дерев’яному вівтарі, до закриття костелу, зберігався напис: «Фундаторка закінчення костелу і вівтаря – Марія Олещук» (польською мовою). Вівтар не зберігся. Богослужіння відбувалися кожної 3-ї неділі і у свята. Закрито костел у 1946 році. Завдяки багатьом мешканцям з с. Чорний Ліс костел було відновлено, відкрито і освячено 8 вересня 2001 року. Тепер богослужіння проходять що неділі, кожної першої п'ятниці місяця та у великі свята.

30

 

32

34

На початок сторінки

Сторінку Парафії редагує бр. Олександр Лукащук, ofm

Зауваження та пропозиції прошу надсилати на electronic mail: alexanderofm@gmail.com

 


Орден Братів Менших в Україні